W dniu wczorajszym w Branicy Radzyńskiej odbyły się warsztaty ekologiczne, które miały za zadanie przybliżyć dzieciom  nie tylko samo pojęcie ekologii, ale przede wszystkim zagadnienia związane z ochroną środowiska i zachowaniami nacechowanymi troską o naturę. Miały charakter praktyczny, teoria stanowiła tylko element wprowadzający. Wspólne zabawy, muzykowanie o ekologii i zadania plastyczne motywowały dzieci do wspólnych rozmów o przyrodzie. Wszystkie ćwiczenia angażowały  do poznawania fascynującego świata ekologii.

Wszyscy uczestnicy warsztatów wykonali torbę ekologiczną, papierowe maski, plakaty o byciu eko oraz plansze z korkowych ludzików. Opowiadaliśmy o roślinach, ich cechach i znaczeniu dla środowiska. Wyjaśnialiśmy uczestnikom zajęć, do czego dawniej służyły bomby nasienne i jak należy wykorzystać je współcześnie oraz jak o nie dbać. Dokładnie odpowiadaliśmy na pytania, aby dzieci lepiej zrozumiały istotę ich stosowania. To była bardzo pożyteczna lekcja.

Bardzo dziękujemy prowadzącym oraz dzieciom za zaangażowanie w prace jakie wykonywały i zapraszamy na kolejne zajęcia organizowane przez GOKiS Radzyń Podlaski.