12 lutego w hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Żabikowie odbył się Turniej Piłki Nożnej Drużyn Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Radzyń Podlaski o puchar Wójta Gminy Wiesława Mazurka. Organizatorem turnieju był Gminny Ośrodek Kultury i Sportu. Celem turnieju jest popularyzacja Halowej Piłki Nożnej wśród strażaków Ochotniczych Straży Pożarnych z terenie Gminy.

Do udziału zgłosili się przedstawiciele siedmiu jednostek z terenu gminy, rozgrywki odbywały się w dwóch grupach. Po dwie drużyny zwycięskie z każdej z grup rozegrały spotkania półfinałowe. Do finału turnieju awansowali OSP Żabików oraz OSP Paszki Duże. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne w których lepszą drużyną okazała się Jednostka z Paszk Dużych.

Królem strzelców został Bartłomiej Kałuski, najlepszym bramkarzem Tomasz Krzyształowicz.

Oto końcowa kolejność:

  1. OSP Paszki Duże
  2. OSP Żabików
  3. OSP Płudy
  4. OSP Biała
  5. OSP Ustrzesz
  6. OSP Brzostówiec
  7. OSP Bedlno

Dla wszystkich drużyn Wójt Gminy Wiesław Mazurek  oraz Przewodnicząca Rady Gminy Barbara Palica ufundowali i wręczyli pamiątkowe dyplomy i puchary. Na zakończenie turnieju patron turnieju podziękował wszystkim uczestnikom oraz pogratulował zwycięzcom- podsumowują organizatorzy.

Dziękujemy wszystkim za pomoc, zawodnikom za udział w Turnieju i do zobaczenia za rok !!!