W ferie Wójt Gminy Radzyń Podlaski Wiesław Mazurek wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu w Radzyniu Podlaskim zaprosili wszystkie dzieci na aktywne ferie. Młodzi mieszkańcy naszej gminy mieli zapewnione atrakcje przez całe dwa tygodnie. Zajęcia odbywały się w gminnych szkołach w: Brzostówcu, Zabielu, Białej, Branicy Radzyńskiej, Żabikowie, Białce oraz w świetlicy w Jaskach i Białej. Na dzieci czekały między innymi warsztaty teatralne, pokazy, zajęcia  kucharskie, zajęcia taneczne czy mecz tenisa stołowego, a nawet urządzono filmotekę.

Całość aktywnych ferii podsumowano wspólnymi rozmowami na ognisku w Feliksówce oraz wieczornej zabawie karnawałowo- tanecznej przy ulubionych hitach dzieci i młodzieży.  Dużym zainteresowaniem cieszyły się  zajęcia: muzyczno-sportowe, plastyczne, kulinarne czy turniej układania LEGO. Nie zabrakło też podróży po krainach wyobraźni, w które można się było udać za sprawą gier planszowych, teatrzyków oraz bajek wyświetlanych z projektora. Przygotowane propozycje okazały się atrakcyjne zarówno dla młodszych dzieci, jak i dla starszaków.
Dzięki zajęciami organizowanym z ramienia gminy wszyscy  mogli uczestniczyć  w różnych aktywnościach, zabawach, a także zdobywać wiedzę w interaktywny sposób. Do zobaczenia niedługo na kolejnych przedsięwzięciach organizowanych w naszej gminie!