W piątkowe popołudnie 6 stycznia 2023 roku odbył się koncert kolęd. To wydarzenie muzyczne na stałe wpisało się w kalendarz imprez kulturalnych gminy. Artyści pod batutą Tomasza Nurzyńskiego sięgali nie tylko po znane i lubiane kolędy, ale odkrywali przed słuchaczami mniej popularne i często zapominane świąteczne utwory. Niezwykłe widowisko i oprawa muzyczna złożyły się na niezwykły koncert, który był dowodem na ciągle żywe w naszej gminie bogate tradycje świąteczne. Nie zabrakło również kolęd w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej z Żabikowa, za które serdecznie dziękujemy.

Na wspólnym kolędowaniu spędzono niemal dwie godziny. W  kolędowaniu uczestniczyli wójt gminy Wiesław Mazurek, zastępca Anna Grochoła, przewodnicząca rady gminy Barbara Palica, radni, dyrektorzy szkół oraz przybyli goście.
Na zakończenie koncertu Wójt oraz przewodnicząca Rady Gminy serdecznie podziękowali Gminnej Orkiestrze Dętej, uczniom ze Szkoły Podstawowej w Żabikowie, Pani Dyrektor Annie Koczkodaj za organizację koncertu. Wszystkich wykonawców nagrodzili skromnymi upominkami, a pozostałych gości zaprosili na słodki poczęstunek.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.