Wójt Gminy Radzyń Podlaski wraz z przedstawicielami Rady Gminy wspólnie uczcili Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. We wtorek 1 marca oficjalna delegacja złożyła kwiaty pod muralem Żołnierzy Wyklętych, który znajduje się na budynku Szkoły Podstawowej w Białej.
Wydarzeniem towarzyszącym obchodom Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” był również Bieg „Tropem Wilczym”, który po raz pierwszy odbył się we wszystkich szkołach z terenu gminy Radzyń Podlaski.

Celem imprezy sportowej było upamiętnienie ostatnich obrońców wolności, walczących na ziemiach polskich jeszcze po zakończeniu II wojny światowej. Każdy z uczestników miał do pokonania dystans 1963 metry. 

- Cieszę się, że uczniowie naszych szkół tak mocno zaangażowali się w udział w biegach. To pokazuje, że nawet najmłodsi chcą pamiętać i czcić pamięć tych, którzy walczyli o wolną Polskę. Mam nadzieję, że Bieg na stałe zagości w kalendarzu naszych szkolnych uroczystości” – powiedział Wójt Wiesław Mazurek.

Biegi w każdej szkole rozpoczęły się o godzinie 10.30. W sumie w biegu udział wzięło 100 uczniów z 7 szkół: Szkoły Podstawowej w Białej, w Białce, Brzostówcu, Branicy Radzyńskiej, Żabikowie, Paszkach       Dużych oraz w Zabielu. Uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe oraz medale, które ufundowała Fundacja „Wolność i Demokracja”, która jest inicjatorem ogólnopolskiego biegu „Tropem Wilczym”.
Bieg główny odbył się w Szkole Podstawowej w Białej. To właśnie tutaj znajdowało się Gimnazjum im. Żołnierzy Wyklętych. Szkoła może poszczycić się też wspaniałym muralem, który został ufundowany przez Fundację Senatora Grzegorza Biereckiego „Kocham Podlasie”.
- Od historii nie da się odciąć. Chcemy się chwalić naszymi Bohaterami. Jestem dumny, że mural Żołnierzy Wyklętych na stałe wpisał się w architekturę, ale też historię naszej gminy, naszej małej, lokalnej społeczności. – podsumował w swoim przemówieniu włodarz Gminy.
Ustanowienie 1 marca Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych miało miejsce w 2011 r. z inicjatywy 
śp. prof. Lecha Kaczyńskiego, Prezydenta RP.