W niedzielne popołudnie 23 czerwca 2024 r. w Zabielu odbyło się XII Spotkanie z folklorem, Wiosna w Opłotkach. Zaproszonych gości, zespoły oraz wszystkich uczestników przywitał Wójt Gminy Radzyń Podlaski Daniel Grochowski.  

Uroczystość była tym bardziej udana, iż swoją obecnością zaszczycili: Pan Szczepan Niebrzegowski – Starosta Radzyński, Pan Ireneusz Mroczek – Wicestarosta Radzyński, Pani Alicja Rosińska – Radna Powiatu Radzyńskiego . Pani Anna Michalak – Sekretarz Gminy Radzyń Podlaski, Pan Zenon Matejek – Skarbnik Gminy Radzyń Podlaski, Pani Barbara Palica – Przewodnicząca Rady Gminy Radzyń Podlaski z Radnymi oraz Sołtysami  Gminy Radzyń Podlaski.

Była to już XII edycja imprezy i podobnie jak w latach poprzednich wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Na scenie zaprezentowało się dziesięć zespołów z terenu powiatu radzyńskiego:

  1. Zespół Czerwone Korale z Zabiela
  2. Zespół Niezapominajki z Turowa
  3. Zespół Jutrzenka z Niewęgłosza
  4. Koło Regionalne w Białej
  5. Zespół Zorza z Bełcząca
  6. Zespół Złoty Kłos z Ulana – Majoratu
  7. Zespół Echo – Kwartet ze Stoczka
  8. Zespół Śpiewaczy z Olszewnicy
  9. Zespół Senior ze Stoku
  10. Zespół Melodia z Domaszewnicy

Każdy z wykonawców przedstawił utwory na „ludową nutę” również z akompaniamentem. Występy zespołów nagradzane były gromkimi brawami poprzez widownię. Na zakończenie części oficjalnej wręczono podziękowania dla przybyłych zespołów ludowych. Wójt Gminy Radzyń Podlaski podziękował wszystkim zespołom za występy artystyczne oraz zaprosił na kolejną edycję wydarzenia, która odbędzie się w przyszłym roku oraz na wspólne biesiadowanie.